octubre 20, 2024
Zwycięzcy i przegrani futbolu uniwersyteckiego: jak radzi sobie SEC po chaotycznych pierwszych ośmiu tygodniach sezonu?

Kto jest najlepszym zespołem w SEC?

To pytanie bez jasnej odpowiedzi po 8. tygodniu. Nr 1 w Teksasie został łatwo pokonany przez nr 5 Gruzja u siebie, podczas gdy Nr 11 Tennessee rozegrało mocną drugą połowę zniszczyć numer 7 Alabama w Knoxville. To druga porażka Crimson Tide w sezonie po porażce z Vanderbiltem dwa tygodnie temu.

Alabama nie będzie niczyją odpowiedzią na to pytanie. Ale pokonali też Bulldogs, którzy w pierwszej połowie zwycięstwa nad niepokonanymi wcześniej Longhorns postawili na defensywę.

Porażka Teksasu oznacza, że ​​każda drużyna w SEC ma co najmniej jedną porażkę, chociaż LSU i Texas A&M są nadal niepokonane na konferencji. W ciągu pierwszych ośmiu tygodni sezonu sześć drużyn zanotowało jedną porażkę, a kolejne trzy dwie porażki. Wszystkie dziewięć z tych drużyn wciąż ma szansę na miejsce w rozszerzonej fazie play-off College Football Playoff, a jest ich więcej, którzy nadal mogą żywić nadzieję na walkę o tytuł SEC i miejsce w pierwszej czwórce w fazie playoff.

Oto rzut oka na przebieg całej konferencji przed gorączkowymi ostatnimi sześcioma tygodniami sezonu zasadniczego

• Stan Mississippi (ogółem 1–6, 0–4 w SEC)

• Kasztanowy (2-5, 0-4)

• Kentucky (3-3, 1-3)

• Oklahoma (4-3, 1-3)

• Karolina Południowa (4-3, 2-3)

Niespodzianką w tej grupie są Sooners, którzy w sobotę zostali upokorzeni przez Gamecocks. Oklahoma odwracała piłkę w każdym z pierwszych trzech posiadania piłki, a Karolina Południowa zdobywała przyłożenia w defensywie w dwóch z nich i prowadziła 21-0. Ofensywa Oklahomy została zdziesiątkowana przez kontuzje i przez pierwszą połowę sezonu była całkowicie nieskuteczna. A napięty harmonogram oznacza, że ​​samo pójście na mecz w kręgle nie jest z góry przesądzone.

• Floryda (3-3, 1-2)

• Arkansas (4-3, 2-2)

Oficjalnie nie wykluczamy żadnej z drużyn, choć trudno wyobrazić sobie drogę zarówno Razorbacks, jak i Gators do zdobycia tytułu SEC. Arkansas odniosło wielkie zwycięstwo nad Tennessee, ale w sobotni wieczór przegrało u siebie z LSU 34-10. The Hogs mają jeszcze do rozegrania mecze z Ole Miss w Teksasie i Missouri.

Floryda odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w SEC w sezonie, pokonując Kentucky tydzień po tym, jak Gators wyprowadzili Tennessee do dogrywki. Jednak ostatnie cztery mecze sezonu SEC na Florydzie rozgrywane są przeciwko Georgii, Teksasowi, LSU i Ole Miss. Po serii zwycięstw 4:0 Gators przenoszą się do Atlanty. Ale prawdopodobieństwo, że tak się stanie, może być większe niż wygrana na loterii.

Alabama Kalena DeBoera ma dwie porażki przed listopadem, po raz pierwszy od pierwszego sezonu Nicka Sabana w 2007 roku. (Zdjęcie: Butch Dill/Getty Images)

• Alabama (5-2, 2-2)

• Ole Miss (5-2, 1-2)

Obie drużyny prawdopodobnie będą musiały wygrać resztę drogi, aby dostać się do Atlanty. Alabama przez cały sezon była drużyną piłkarską Jekyll and Hyde, a drużyna Crimson Tide po raz kolejny nierówna przegrała z Volunteers. Good Alabama może być najlepszą drużyną konferencji, ale Good Alabama nie pojawił się jeszcze na meczach SEC przez pełne 60 minut.

Ole Miss miał pauzę w 8. tygodniu przed meczem u siebie z Oklahomą w 9. tygodniu. Wizyta Gruzji 9 listopada ma duże znaczenie w wyścigu SEC.

• Vanderbilta (5-2, 2-1)

• Missouri (6-1, 2-1)

Zwycięstwo stanu Missouri nad Auburn mógłby uratować sezon. QB Brady Cook powrócił po kontuzji kostki pod koniec trzeciej kwarty, a Tygrysy zdobyły 18 punktów z rzędu i zapewniły sobie zwycięstwo 21-17.

Przyszłotygodniowy mecz pomiędzy Mizzou i Alabamą może posłużyć jako swego rodzaju mecz eliminacyjny zarówno do rozgrywek College Football Playoff, jak i do tytułu SEC. Alabama jest także ostatnią w rankingu drużyną pozostałą w harmonogramie Mizzou. Missouri nie będzie miało okazji na zwycięstwo w dogrywce z innymi przeciwnikami SEC, jeśli przegra w Tuscaloosa i nadal zakończy sezon konferencyjny z bilansem 6-2.

W sobotni wieczór drużyna Commodores pokonała Ball State 24:14 i zakończyła rozgrywki pozakonferencyjne. O każdym z trzech meczów konferencyjnych Vanderbilta decydowało jedno posiadanie piłki, a w 9. tygodniu Teksas przyjeżdża do miasta. To może nie być proste odbicie dla Longhorns.

AUSTIN, Teksas – 19 października: Liniowy obrońca Georgia Bulldogs Jalon Walker (11) zmusza rozgrywającego Texas Longhorns Arch Manning (16) podczas meczu futbolu uniwersyteckiego SEC pomiędzy Texas Longhorns i Georgia Bulldogs 19 października 2024 r. w Darrell K Royal – Stadion Texas Memorial w Austin w Teksasie. (Zdjęcie: David Buono/Icon Sportswire za pośrednictwem Getty Images)AUSTIN, Teksas – 19 października: Liniowy obrońca Georgia Bulldogs Jalon Walker (11) zmusza rozgrywającego Texas Longhorns Arch Manning (16) podczas meczu futbolu uniwersyteckiego SEC pomiędzy Texas Longhorns i Georgia Bulldogs 19 października 2024 r. w Darrell K Royal – Stadion Texas Memorial w Austin w Teksasie. (Zdjęcie: David Buono/Icon Sportswire za pośrednictwem Getty Images)

W sobotni wieczór Georgia zakończyła sezon bez porażki w Teksasie. (Zdjęcie: David Buono/Icon Sportswire za pośrednictwem Getty Images)

• Gruzja (6-1, 4-1)

• Teksas (6-1, 4-1)

• Tennessee (6-1, 4-1)

Bulldogs mają teraz bilans 1:1 w wyjazdowym pojedynku w SEC, a zbliżający się mecz z Ole Miss. Tennessee odwiedzi także Bulldogs 16 listopada. Zwycięstwa w obu tych meczach prawdopodobnie zapewnią Bulldogs awans do meczu o tytuł SEC. Jeśli Gruzja podzieli te mecze, sposób, w jaki je rozdzieli, może mieć bardzo, bardzo istotne znaczenie dla rozstrzygnięcia remisu.

Teksas ma szansę na zwycięstwo 6-1 w konferencji przed ostatnim tygodniem sezonu w Texas A&M. Longhorns mają po Vanderbilcie Florydę, Arkansas i Kentucky. Harmonogram Tennessee obejmuje także Wildcats i Commodores, a także stan Mississippi. Szanse Vols na zdobycie w konferencji wyniku 6-2 lub lepszego są bardzo duże.

• Teksas A&M (6-1, 4-0)

• LSU (6-1, 3-0)

Tylko jedna z tych drużyn będzie miała nieskazitelny rekord konferencji po 9. tygodniu, kiedy Tygrysy odwiedzą College Station w weekendowym meczu namiotowym. RB Caden Durham zdobył trzy przyłożenia w zwycięstwie Tygrysów nad Arkansas, a obrona LSU rozegrała swój najlepszy mecz w sezonie, przegrywając trzy straty i utrzymując Arkansas na dystansie zaledwie 277 jardów.

Zespół A&M zjechał w Starkville po czwartej próbie i przypieczętował sobotnie zwycięstwo 34-24 nad Bulldogs. Conner Weigman nie był tak bystry jak w meczu z Missouri dwa tygodnie temu, ale obrona Aggies utrzymała MSU w drugiej połowie na zaledwie siedmiu punktach. Obie drużyny są znacznie lepsze, niż pokazały porażki z pierwszego tygodnia.

Oto pozostali zwycięzcy i przegrani tego tygodnia.

nr 13 BYU: Zespół Cougars może rozpocząć wyjątkowy sezon. W piątkowy wieczór BYU odniosło zwycięstwo 38-35 nad Oklahoma State po tym, jak Darius Lassiter złapał podanie z 35 jardów od Jake’a Retzlaffa na 10 sekund przed końcem.

Cougars mają obecnie bilans 7:0 i 4:0 w Wielkiej 12. Poza tym w harmonogramie nie ma już żadnych rankingowych drużyn. Wydaje się, że najtrudniejszym pozostałym meczem będzie wyjazd do Utah 9 listopada. Droga do meczu o tytuł Wielkiej 12 i potencjalnego pożegnania w College Football Playoff wydaje się bardzo jasna.

Książę: Na kilka godzin przed zwycięstwem BYU nad stanem Oklahoma Duke odniósł pierwsze w historii zwycięstwo nad stanem Florida. Błękitne Diabły po zwycięstwie nad Seminoles 23-16 osiągnęły bilans 6-1. Stan Florida, obecnie 1-6, wygrał 22 mecze z rzędu z Duke’em, odkąd dołączył do ACC.

Duke wszedł do piątkowego pojedynku jako faworyt i na początku drugiej kwarty wyskoczył na prowadzenie 17-3. Jedyny niszczyciel stanu Floryda wszedł po powrocie Samuela Singletona Jr. na 95 jardów. QB Brock Glenn podał 9 z 19 na 110 jardów i dwa przechwyty, a nawet oddał trochę czasu prawdziwemu nowicjuszowi Luke’owi Kromenhoekowi.

Karolina Południowa: Gamecocks ugruntowali swoją pozycję jako zespół chaosu SEC. Karolina Południowa objęła prowadzenie 21-0 w niecałe sześć minut po sobotnim zwycięstwie 35-9 z Oklahomą dzięki niszczycielowi broni prowadzonemu przez Rocketa Sandersa, nieudanemu zwrotowi niszczyciela Tonki Hemingway i wyborowi 6 Nicka Emmanworiego.

Do przerwy USC prowadziło 32-3, a w drugiej połowie mogło po prostu dać sobie radę, gdy Oklahoma była bezradna. Zwycięstwo nadeszło po dwubramkowej porażce Karoliny Południowej z Alabamą i dwa tygodnie po tym, jak Gamecocks zostali zmiażdżeni u siebie przez Ole Miss. Do końca pozostały mecze z Texas A&M, Missouri i Clemson, więc spodziewaj się większego szaleństwa ze strony Gamecocks.

Uniwersytet Kalifornijski: To tyle, jeśli chodzi o podróżowanie po całym kraju, aby zagrać w grę, która rozpoczęła się o 9 rano czasu pacyficznego. W sobotę Bruins pokonali Rutgers 35:32 i odnieśli dopiero drugie zwycięstwo w sezonie. Ethan Garbers podał 32 z 38 na 383 jardy i cztery punkty, a także dziewięć razy w biegu na 48 jardów i niszczyciel. Koniec gry był brzydki; Zespół UCLA nie trafił do kosza z gry i stracił dwie bramki, po czym na 1:23 przed końcem Rutgers zmniejszył deficyt do trzech. Jednak cały sezon był jak dotąd fatalny dla Bruins.

Oklahoma: The Sooners są obecnie w trudnej sytuacji. Po stratach w każdym z pierwszych trzech ofensywnych posiadań zespołu, świeżo upieczony QB Michael Hawkins został zastąpiony przez Jacksona Arnolda, którego Hawkins zastąpił w przegranej drużyny OU z Tennessee. Sobotnia porażka była piątym meczem Arnolda w sezonie; w 2024 r. nie będzie już mógł redshirtować.

Karolina Południowa zwolniła Hawkinsa i Arnolda łącznie dziewięć razy, podczas gdy Sooners mieli łącznie mniej niż 300 jardów. Ponieważ w przyszły weekend zbliża się Ole Miss, a ostatni odcinek obejmuje Missouri, Alabamę i LSU, gra w kręgle może być zagrożona dla Sooners.

USC: Można śmiać się z każdej myśli, że USC dołączy do Wielkiej Dziesiątki i stanie się bezpośrednim pretendentem. Trojanie przegrali w Maryland 29-28 w sobotę po trzeciej z rzędu porażce z Big Ten. USC ma teraz wynik 3-4 po tym, jak do przerwy prowadziło Terrapins 28-14. Maryland w końcówce zablokowała bramkę z gry USC, która zapewniła Trojanom dwa punkty, a QB Billy Edwards podał 4 z 4 i sam wpadł w pole punktowe po zwycięskim TD Drive.

Nebraska: Cornhuskers przystąpili do sobotniego meczu z numerem 16 w stanie Indiana jako zasłużona słabsza drużyna. Jednak porażka w Bloomington pokazała, ile pracy pozostaje jeszcze do wykonania w Lincoln, aby Nebraska stała się prawdziwym pretendentem. Indiana zdominowała Huskers, a Nebraska pięciokrotnie podbiła piłkę i notowała średnio zaledwie 5,1 jarda na podanie. Harmonogram wygląda świetnie dla Nebraski, która w tym sezonie osiągnie wynik 8-4. A to byłby ogromny krok naprzód. Jasne jest jednak, że Nebraska nie jest jeszcze pretendentem.

Technika Teksasu: To tyle, jeśli chodzi o remis na szczycie Wielkiej 12. Zespół Red Raiders został wypalony u siebie przez drużynę Baylor, która przystąpiła do meczu z wynikiem 2:4. Tech rozpoczął dzień jako jedna z trzech drużyn, które zremisowały na szczycie Wielkiej 12 przy wyniku 3:0, po czym Sawyer Robertson podał 21 z 32 na 274 jardy i rzucił pięcioma niszczycielami czołgów w pierwszym meczu u siebie rodaka z Lubbock.

Columbia, MO – 19 października: Główny trener Auburn Tigers, Hugh Freeze, na ławce rezerwowych pod koniec czwartej kwarty meczu SEC pomiędzy Auburn Tigers i Missouri Tigers, 19 października 2024 r. na stadionie Memorial w Kolumbii, MO. (Zdjęcie: Scott Winters/Icon Sportswire za pośrednictwem Getty Images)Columbia, MO – 19 października: Główny trener Auburn Tigers, Hugh Freeze, na ławce rezerwowych pod koniec czwartej kwarty meczu SEC pomiędzy Auburn Tigers i Missouri Tigers, 19 października 2024 r. na stadionie Memorial w Kolumbii, MO. (Zdjęcie: Scott Winters/Icon Sportswire za pośrednictwem Getty Images)

Columbia, MO – 19 października: Główny trener Auburn Tigers, Hugh Freeze, na ławce rezerwowych pod koniec czwartej kwarty meczu SEC pomiędzy Auburn Tigers i Missouri Tigers, 19 października 2024 r. na stadionie Memorial w Kolumbii, MO. (Zdjęcie: Scott Winters/Icon Sportswire za pośrednictwem Getty Images)

Kasztanowy: Tygrysy miały każdą okazję, aby rzucić kulejącą drużynę z Missouri i po prostu tego nie zrobiły. Auburn prowadził 17-3 w trzeciej połowie po tym, jak Payton Thorne znalazł Cama Colemana po długim podaniu niszczyciela. Missouri grało przez większą część meczu z rezerwowym QB Drew Pyne’em, który zastąpił Brady’ego Cooka, a rozpoczynający mecz RB Nate Noel również doznał kontuzji w pierwszej połowie.

Jednak Cook wrócił pod koniec trzeciej kwarty, aby zapoczątkować atak w Missouri, a atak Auburn po prostu utknął na neutralnym poziomie. W drugiej połowie Auburn nie trafił do kosza z gry z krótkiej gry, ponieważ w przegranej 21:17 nie mógł wykorzystać wielu krótkich bramek. Auburn ma obecnie bilans 0-4 w SEC i zaledwie dwie porażki dzielą go od gwarantowanego braku gry w kręgle.